Skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej!

Zadzwoń już dziś!

Skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej!

Zadzwoń już dziś!

dobrostan

1
Zdrowie

Wyśpij się! Kilka Sprawdzonych Wskazówek na Lepszy Sen

Wyśpij się! Kilka sprawdzonych wskazówek na lepszy sen

Jest wiele czynników które mogą zakłócać spokojny sen, od stresu w pracy i obowiązków rodzinnych po problemy finansowe i zdrowotne. Nic dziwnego, że dobra jakość snu jest czasami trudna do osiągnięcia.

Czasem możesz nie być w stanie kontrolować czynników, które zakłócają twój sen. Możesz jednak przyjąć nawyki, które ułatwiają lepiej się wyspać.

Zacznij od tych prostych wskazówek:

Ustal Regularny Harmonogram Snu

Staraj się chodzić spać i budzić o tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy. Jeśli musisz zrobić jakąś odmianę, staraj się zachować ją nie dłużej niż godzinę, zarówno na pójście do łóżka, jak i na wstawanie.

Sprzyjające Warunki do Snu

Upewnij się, że twoje miejsce do spania jest wygodne i ciche. Wybierz wygodne łóżko i poduszki oraz użyj zasłon lub opasek na oczy, jeśli potrzebujesz zaciemnienia. Zadbaj również o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ponieważ zbyt ciepłe lub zbyt zimne środowisko może utrudniać zasypianie.

Unikaj Kofeiny

Unikaj spożywania kofeiny, alkoholu, nikotyny i innych substancji pobudzających przed snem. Te substancje mogą zakłócić twój sen i sprawić, że będziesz mniej odprężony.

Ogranicz Ekspozycję na Światło Niebieskie

Ekspozycja na światło niebieskie emitowane przez telewizory, telefony komórkowe i komputery może zakłócać produkcję melatoniny, hormonu regulującego sen. Staraj się ograniczać korzystanie z tych urządzeń przed snem lub korzystaj z filtrów na ekranie, które blokują światło niebieskie.

 

Warto spróbować powoli wprowadzać do swojej codziennej rytyny nowe nawyki i przede wszystkim być cierpliwym i uważnym na siebie. Jeśli bezsenność jest szczególnie dokuczliwa i mocno wpływa na codziennie funkcjonowanie, należy rozważyć skorzystanie z pomocy medycznej.

Masz pytania?

Nie zwlekaj! Pozwól sobie pomóc i rozpocznij nowe, szczęśliwe życie.

666 168 802

pomoc@restartlife.pl

Rozpocznij nowe życie - bez długów!

© 2023 RestartLife.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Staraj się chodzić spać i budzić o tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy. Jeśli musiszzrobić jakąś odmianę, staraj się zachować ją nie dłużej niż godzinę, zarówno na pójście do łóżka, jak i na wstawanie.

Skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej!

Zadzwoń już dziś!