Skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej!

Zadzwoń już dziś!

Skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej!

Zadzwoń już dziś!

dobrostan

1
Finanse

Jak Wyrobić Nawyk Oszczędzania?

Jak Wyrobić Nawyk Oszczędzania?

Nic nie gwarantuje nam, że pieniądze, które mamy w tej chwili, będziemy mieć za 20 lat i więcej, warto więc popracować nad wyrobieniem sobie nawyku oszczędzania już teraz.

Brak kultury oszczędzania to poważny błąd, ponieważ idziesz przez życie bez kontroli nad swoimi wydatkami i bez możliwości zainwestowania tych pieniędzy w bardziej rozważny sposób.

Czasami oszczędzanie może być trudnym zadaniem, dlatego warto ustalić swoje cele i długoterminowy plan.

Zasada 52 tygodni

Polega na odłożeniu określonej kwoty pieniędzy w tym czasie, w zależności od tygodnia, w którym się znajdujesz. Na przykład w pierwszym tygodniu możesz zacząć od 10 zł, w drugim tygodniu 20 zł i tak dalej. Po osiągnięciu 52. tygodnia będziesz mieć w swojej skarbonce sumę 13 780 zł.

Wyzwanie za 5 zł

Za każdym razem, kiedy otrzymasz monetę 5 zł od sprzedawcy, po powrocie do domu, przełóż monetę do specjalnej skarbonki lub słoika. Zauważysz, że brak 5zł w portfelu nie wpływa znacząco na Twój budżet – zwykle drobne wydajemy na rzeczy mało istotne.

Zaokrąglaj Wydatki i Odkładaj Resztę

Zaokrąglaj wydatki do najbliższych pełnych piątek. Przykładowo, jeśli w sklepie zapłacisz 11,70 zł, zaokrąglaj kwotę do 15 zł i odłóż różnicę. Dzięki takiemu podejściu, skutecznie zgromadzisz znaczniejszą sumę na większe, konkretne wydatki.

Masz pytania?

Nie zwlekaj! Pozwól sobie pomóc i rozpocznij nowe, szczęśliwe życie.

666 168 802

pomoc@restartlife.pl

Rozpocznij nowe życie - bez długów!

© 2023 RestartLife.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej!

Zadzwoń już dziś!